Vlaky zadarmo? Alebo ďalší fake?

Autor: Patrik Bretz | 12.9.2014 o 19:15 | (upravené 12.9.2014 o 19:23) Karma článku: 9,60 | Prečítané:  395x

To vážne ešte niekto rieši? To fakt riešia médiá? Vzhľadom k tomu, že som bol pracovne zaneprázdnený v zahraničí a trošku mi ušlo dianie na Slovensku za posledné tri mesiace tak som iba počul o vlakoch zadarmo na SR. Doteraz mi nieje jasné v ktorej "múdrej" hlave tento nápad vznikol, no myslím, že netreba veľmi rozmýšľať ani mať vysokoškolské vzdelanie aby to každý pochopil, že to nieje dobrý nápad ani zďaleka ...

Myšlienka mať vlaky zadarmo je úžasná, zvlášť keď máte doma študujúcu ratolesť, ktorú podporujete zo svojho nie nejak slávneho platu. Na to, aby ste túto výhodu pre všetky rodiny, predovšetkým s nižším príjmom využili musíte spĺňať niektoré podmienky. Mať ešte študujúce dieťa a železničnú trať v mieste svojho trvalého bydliska. Tá druhá podmienka nieje tak jednoduchá, keďže za posledné roky sa mapa železničnej trate na Slovensku dosť okresala. Trošku mi to zaváňa diskrimináciou obyvateľstva, ktoré býva mimo železničnej trate. Ešteže to zatiaľ nezačal skúmať európsky súd, pretože by sme sa znova museli skladať na pokutu, ako to bolo pri veľkolepom zakladaní jednej poisťovni. A v prípade, ak bývate vo väčšom meste, železničná zastávka tam je, no je veľká pravdepodobnosť že vo väčšom meste sa už nachádza aj nejaká tá základná, stredná, poprípade aj vysoká škola, ktoré už v súčasnosti otvárajú za každým bukom.

Myšlienka mať vlaky zadarmo je úžasná, zvlásť keď ju nezaplatí človek, ktorý to celé vymyslel. Zaplatia ju všetci daňoví poplatníci, všetci, ktorí odvádzajú svoje dane, odvody a iné poplatky štátu. Štátny rozpočet stále zíva prázdnotou a zvyšovať treba dane, odvody, či už vek do dôchodku, aby sa ho vyplácalo čo najmenej. A tu si treba uvedomiť, že v konečnom dôsledku si to zaplatí aj ten rodič, ktorý túto výhodu bude využívať, aj ten človek, ktorý dieťa nemá, nechce, poprípade človek, ktorý nemá na to podmienky, nechce svoje dieťa poslať na strednú školu cez pol Slovenska a pod.

Myšlienka mať vlaky zadarmo je úžasná, zvlásť keď nieje ohrozený kolaps celého sektora. Výsledná uzávierka železničnej prepravy je každý rok stratová, čím sa dopĺňa zo ŠR. Výsledná uzávierka autobusovej prepravy je na tom podobne, no v prípade, ak by naozaj bolo cestovné pre študentov zdarma tak by sa ocitla v ešte hrubších červených číslach. Kvalita cestovania neporastie, keďže sa vo vlakoch prepraví ešte väčšie množstvo ľudí, ktoré neprinesú do kasy žiadne peniaze. Nieje reálne v najbližšej dobe aby sa osobná preprava dostala obrovských každoročných strát, no aj peniazmi priamo z vrecka študentov sa ju snaží redukovať.

Myšlienka mať vlaky zadarmo je úžasná, zvlásť ak by neboli ohrozené pracovné miesta v autobusovej doprave, či konkurenčnej vlakovej doprave. Prečo by nevyužili cestovné zdarma? Autobusári môžu začať voziť drevo a konkurenčnej vlakovej doprave, znova prichystajú podmienky ako sa patrí. Tak ako sa podporuje podnikateľské na Slovensku. Veď je na to priestor, keďže Slovensko svojou konkurencieschopnosťou je už na úrovni Guatemaly, Botswany, či Maroka.

To už naozaj vláda nemá čo slovenskému voličovi ponúknuť, iba takéto úbohé "novinky", ktoré by ich vytiahli k lepším číslam pred voľbami v roku 2016? Už aj predseda vlády si myslí, že Slováci aj keď patria do TOP 10 najväčších konzumentov alkoholu, že sú takí sprostí?

Prečo študentom nepomôže štát inou formou? Čo tak zlepšiť pracovné podmienky pre študentov? Čo tak zlepšiť podmienky pre získanie zamestnania absolventov škôl? Vylepšiť katastrofálnu kvalitu škôl?  Hlbšie prepojiť vyučovanie na školách s praxou, viac praktického vyučovania. Obmedziť zamestnávanie prostredníctvom pracovných agentúr. Problémov je kvantum, no zalepiť oči slovenskému voličovi takto... to by som nečakal.

Skúste sa pán kompetentný spýtať študentov čo by mali záujem naozaj zmeniť. Tripartitné rokovania, demokratický štát, rokovania na rôznych úrovniach to je možné. A čo rokovať s budúcnosťou krajiny? Aké sú ozajstné problémy študentov. Získanou praxou počas školy, či umožniť študentom pracovať popri štúdiu získajú A nie ako majú radšej ušetriť tých pár € na cestovnom, ktoré aj tak nie sú najvyššie výdavky pri štúdiu. Som strašne zvedavý ako dlho sa takýto stav ekonomiky a republiky dá ešte udržať.

Tak znova Vám patrí veľký potlesk a veľké Ďakujem pán Róbert F.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?