A nie je to rozdiel?

Autor: Patrik Bretz | 26.3.2014 o 10:00 | Karma článku: 13,84 | Prečítané:  241x

Kiska - Fico. Dvaja kandidáti, no rozdielna história a rozdielny pohľad na budúcnosť. Hovoríte si, že je to jedno a to isté? Nie je!

Andrej Kiska

Profil tohto horúceho kandidáta na post prezidenta je jednoduchý. Úspešný podnikateľ, zakladateľ charity a filantrop. Ako úspešný manažér absolvoval prednášky na rôznych univerzitách, školeniach a kurzoch.

Založil jedinečné splátkové systémy, ktoré výhodne predal neskôr banke. V prípade, ak by neboli dobré, alebo poprípade by porušovali zákon, tak by ich nebolo možné predať a tak výhodne jednej z najväčších bánk. Fungujú dodnes, využilo ich státisíce ľudí a doteraz sa neprihlásil nik, pre koho by boli úžernícke. K sankciám pristúpil vtedy, ak sa jednalo o podvod zo strany zákazníka a bolo pochopiteľné, že si vyžiadali účasť exekútorov. V prípade, ak by bol systém v nich zlý, produkt by nebol žiadaný a spoločnosti by skrachovali. Patrili medzi TOP produkt na trhu.

Samozrejme ako každý, tak aj on robil chyby a musel za ne pykať ako každý podnikateľ. Ako zakladateľ detskej filantropickej nemocnice, ktorá nezožala úspech, prišiel o státisíce €. Určité peniaze ho stáli chyby aj za sankcie pri iných podnikateľských činnostiach. Pri podnikaní sa chyby robia, ako sa hovorí, neznalosť zákona neospravedlňuje, no na rozdiel od druhého kandidáta za svoje chyby pykal vlastnými rukami a peniazmi. V každom svojom podnikaní ručil svojimi peniazmi a z nevydarených projektov mu neostalo nič.

Svoje schopnosti a zručnosti sa rozhodol rozdávať svojimi prednáškami a školeniami na rôznych univerzitách, seminároch či školeniach. Je to predsa Manažér roka 2006, tak prečo sa nepodeliť o svoje skúsenosti, pocity s ľuďmi, ktorý v budúcnosti by chceli byť zamestnávateľmi a tvorcami HDP.

V predvolebnej kampani nesľubuje nesplniteľné, pretože má reálny pohľad na ekonomiku, zdravotníctvo či právo zo svojej doterajšej činnosti. Ako prezident by bol predovšetkým oporou a snažil sa brániť a chrániť záujmy ľudí a k tomu by využil všetky svoje kompetencie a nástroje, ktoré by mal. Snažil by sa politicky získať dôveru investorov, a nastoliť politickú stabilitu krajiny.

 

Róbert Fico

Profil tohto kandidáta je ťažko čitateľný. Čo hovorí v jeden deň, v druhý už platiť nemusí. Naposledy sme sa o tom mohli presvedčiť, keď tvrdil, že sa nikdy nepokúsi o posilňovanie právomocí prezidenta (TB, 11.1.2014), no následne túto spravu vyvrátil a povedal, že onedlho bude prezident dôležitejší ako premiér (TB, 20.1.2014).

Ak p. Fico hovorí o úžere Andreja Kisku a jeho nečestnom podnikaní, prečo ako premiér, ktorý je zákonodarná moc týmto praktikám nedal stop už dávno? Pri moci je 6 rokov. Na Slovensku existuje množstvo pôžičkových spoločností, ktoré poskytujú zákazníkom pôžičky za neprijateľné úroky. Prečo vystavuje spoločnosť takejto hrozbe? Ak už hovorí o sociálnych dôsledkoch, ktoré údajne spôsobovali jeho splátkové spoločnosti, aké sú dôsledky ľudí, ktorí na Slovensku nemajú prácu alebo zarábajú minimálne mzdy, v zdravotníctve bez korupcie sa často nezobídu? Potrebovali by potom ľudia pôžičky na spotrebné veci? Kto je ten, kto ohrozuje zdravie a život ľudí v krajine?

Na rozdiel od Andreja blábolá sľubmi, ktoré nedodrží dokonca ani z programového vyhlásenia vlády, ktoré je akýmsi záväzným nariadením, ktorého sa vláda má držať počas svojho volebného obdobia. Je zarážajúce, že ľudia týmto prázdnym sľubom stále veria. A to, že vláda jednej strany vedie k diktatúre si už ľudia nepamätajú? Je tomu iba 25 rokov. Ako jediná vládnuca strana by mala svojich zastupiteľov skoro vo všetkých oblastiach, či už zákonodarnej moci, kontrolnej ako aj pri vymenovávaní prokurátorov a sudcov.

To už ľahšie uveriť p. M. Kňažkovi, ktorý sľúbil občanom pred voľbami v Show Jana Krausa, že v zime bude snežiť už len na horách a v mestách nie.

 

Pár chlapských slov:

 • sľuby že do 24 hodín odvolá každého podozrivého ministra:
 • * prezradenie výmenného kurzu €/SK,
 • * kauza emisie,
 • * dotácie pre sociálne podniky,
 • * súdny spor TIPOS,
 • * predaj pôdy v Tatrách Slovenským pozemkovým fondom,
 • * tender na elektronické mýto,
 • * predaj SPP,
 • * zákaz zisku poisťovniam,
 • * kauza jednej poisťovne na SR.
 • 2006 sa podpisoval pod billboardy s textom "Ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne za Dzurindu!" Po voľbách vstúpili do koalície s Mečiarom,
 • 2007 - do roku 2010 bude diaľnica z Bratislavy do Košíc,
 • 2008 GORILA "Ak by som tam aj bol, nič ma nekompromituje." - nikdy nezodpovedaná otázka bol tam či nebol?
 • 2009: "Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem",
 • 2010 zlikvidovanie korupcie (v súčasnosti 127. miesto na svete),
 • 2011 sa ohradzoval voči zvýšenej DPH, no dodnes ju neznížil,
 • 2012 istoty (istý je ÚP po škole, minimálna mzda, neznížené SPD na PHM, korupcia, zlé školstvo...)
 • ... a mnoho ďalších (www.google.sk).

 

Kto pyká za jeho chyby? Pokuty, sankcie za zlé riadenie platí zo svojho? Kto nesie túto trestnoprávnu a ekonomickú zodpovednosť? Všetko je financované z daní daňových poplatníkov. Áno, aj z tvojich peňazí.

Keď sa už snaží vo svojich príhovoroch zapôsobiť na ľudí ako na ľudí veriaco orientovanej krainy. Aké je vlastne jeho vierovyznanie? Vzorný kresťan-katolík alebo ateista-komunista, ktorý podvádza svoju manželku s hovorkyňou? Dobrý príklad, keď chce schvaľovať ústavný zákon o ochrane manželstva.

A na záver jeho najväčší kaliber je zaznamený na tomto videu. Vysvetlenie tohto magického grafu nájdete TU. Toto svedčí o jeho celkových expertných schopnostiach.

Nezostaňte doma sedieť a rozhodnite sa už túto sobotu správne! V nedeľu sa posúva čas o hodinu dopredu a nie o 30 rokov dozadu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?