To sa až tak bojíte? Žeby nečisté svedomie?

Autor: Patrik Bretz | 21.11.2013 o 12:00 | (upravené 21.11.2013 o 15:43) Karma článku: 9,73 | Prečítané:  682x

V posledných dňoch môžeme sledovať zvýšenú aktivitu blogerov, redaktorov, komentátorov, novinárov a hlavne politikov, bez rozdielu na to či je to SMER-SD alebo stredo-pravé orientované strany. Aj parlamentné strany sa spojili. Kvôli čomu to je? Zanedbali niečo v minulosti, že sa musia takto obávať kandidáta na predsedu jedinej župy?

Zamýšľam sa nad snahou všetkých ľudí medializovať a komentovať 2. kolo župných volieb v Banskobystrickom kraji v prospech p. Maňku. Nechcel som komentovať toto celé dianie, ale nedalo mi, keď už aj strany, ktoré som podporoval sa vyjadrujú netaktne a nepristupujú k demokratickým voľbám korektne. Kvôli čomu to vlastne všetko je? Sám neviem celkom odpovedať na túto otázku. Zrejme kvôli tomu, že celé roky od rozdelenia republiky sa nik nezaoberal otázkou rómskej problematiky.  Vedeli iba poukázať na problémy, ale riešenia neprichádzali. Peniaze z Európskej únie pre menšiny iba prichádzali, s tým, aby ostatná Európa nemusela riešiť ich migráciu do svojich krajín, pretože vedia, že je to hrozba.

Netvrdím, že p. Kotleba je politik, ktorý by to vedel zmeniť za jedno volebné obdobie a už vôbec nie z jednej župy. Vie pomenovať problém, a snaží sa ľuďom ukázať, aby sa spojili ale na druhej strane neponúka konkrétne riešenia na problémy. Môžeme si len domýšľať, či už si myslím správne alebo nie, ale kandidatúra p. Kotlebu je založená na uvádzaní rómskeho problému, ktorý v SR vnáša veľkú diskusiu a podporu slušných obyvateľov tohto štátu. Chce pomôcť ľudom domáhať sa svojho právia, na ktoré zo zákona majú nárok. Svojím konaním by možno aj mohol pomôcť, minimálne aby sa strany v parlamente konečne postavili tejto problematike tvárou v tvár a zamysleli sa nad skutočnosťou ako to funguje.

Či už bude predseda župy p. Kotleba alebo p. Maňka, týmto by sa strany v parlamente mali ponaučiť a zobrať si z toho niečo, aby v nasledujúcich rokoch čosi upravili vo svojej práci, aby na každého obyvateľa v štáte platila rovnaká legislatíva a konečne začali riešiť problémy.

Nech voliči rozhodnú už ako chcú, je tu demokracia a je možné aby každý občan bol volený, v čom je protikandidát súčasného predsedu župy príkladom, ak si zaslúži obdiv a vie svojimi volebnými programami ohúriť tak môže uspieť. Aj strany ktoré boli v minulosti v parlamente sa vďaka svojimi predvolebnými sľubmi dostali do parlamentu, ktoré či už splnili alebo nie nech sa obzrie do minulosti každý sám a vytvorí si názor...

Prajem obom kandidátom veľa šťastia, a sám som zvedavý ako to celé dopadne.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?